česky english
Naše bíglí holky

MVP České Budějovice 23.4.

23.4. 2011, 21:25

A jéjé pánička se v sobotu ráno zbláznila a vytáhla nás z postele už v 5 hodin ráno. Pak se vymódila do sukénky a saka a že mi jdeme s ní. No už jsme tušily, co nás čeká - výstava - to zas bude otrava. Za chvíli nás vyzvedla Bára s jejíma bíglošema a už jsme všichni frčeli do Českých Budějovic na naši první mezinárodní výstavu psů. V Budějovicích bylo krásné počasí, ale my jsme měly kruh vevnitř v hale, takže jsme pokoukaly, počuchaly a poté čekaly a čekaly až přijdeme na řadu. Konečně šla na řadu Ellinka, vedla si celkem obstojně, krásně se vystavovala a získala ocenění Výborná - JUPÍ a nakonec skončila na 5.místě. Pak jsem šla na řadu já, Rubynka, v mezitřídě jsem měla snad 8 holek, ale panu rozhodčímu jsem se moc líbila, nejen že mě dal ocenění výborná, ale nakonec jsem vybojovala res. CAC za druhé místo - JUPÍÍÍ - pánička skákala radostí a já taky. To je teda úspěch, co? Ještě teď jsme z toho paf. Tak mrkněte na fotečky. Pa pa vaše Ruby a Ellie

holky mvp net

mvp ruby net

ellie postoj net

12. pražské setkání bíglů

23.4. 2011, 21:24

Ahojky všichni konečně píšeme, jak jsme se měly o víkendu. Páničkové nás nechaly celé sobotní dopoledne válet se po zahradě a užívat sluníčka a sami pracovali na zahrádce. Mě i Ellie to bylo divné ?! Že by nás pánička nechala celou sobotu odpočívat?  Né !! Hned po poledni vyskočila a začala zase balit naše výletní vybavení. Jupí někam razíme :-))) Ale kam?  Byly jsme obě napjaté, skočily jsme do auta a frr .... asi směr Praha. Po chvíli jsme vyskočily někde lesíka a cvičáku, prý v Hostivaři a co támhle je kámoš bígloš, a vedle další a tady vystupuje z auta další aáááá celý cvičák je plný bíglíků ... jééé ještě teď jsme z toho auf, tolik kámošů  jsme ještě neviděly pohromadě. Páničkové se ze začátku zdráhali a pak pochopili, že nás mají vypustit mezi ostatní a neřešit to. To bylo úžasný, já jsem lítala s pár bíglošemi vlevo, Ellie se honila se skupinkou vpravo, pak jsme se spojily a utíkaly před všemi spolu. No prostě to byla paráda. Pak organizátoři této úžasné akce vymyslely, že bychom mohli potrápit i pániky a zaběhli jsme si s nimi přes překážky a slalom, pak jsme si zasoutěžili o to, kdo najde a sbaští dřív 5 piškot - to byla fajn soutěž, a pak nás pánici strašili, když si hráli, že jsou letadlo :-))) a hádejte, kdo vyhrál. NÁŠ PÁNÍK - prý je největší srandista :-)

6net

5net

No a nakonec přijela Bára, naše Bára s našima příbuznými bíglíky,  a konala se malá výstava. Ellinka se procházela s pár mladýma holkama, Bára ji pochválila a nakonec ji vybrala, jako třetí nejhezčí.

4net

Já jsem byla ve skupince se spostou holek, ale i tak jsem obstála a prý jsem druhá nejhezčí a mám krásný pohyb, jééé.

2net

3net

1net

Pak ještě páníci prohodili pár slov s Pájou, Marťou a Ivčou. My jsme počuchaly a rozloučily se s kámarády. Už bylo pozdě a my musely domů. Ale i tak moc děkujeme páničkům, že nás na tohle super bíglí setkání vzali a děkujeme organizátorům, že je to pěkně vymysleli. Pa Ruby a Ellie

7net

Naše nová kámoška Sherrynka :-)

8net

Beagle canicross 3.4.2011

9.4. 2011, 21:30

Tak konečně hlásíme, jak jsme dopadly na Beagle canicrossu, který se konal v neděli v Srbech u Kladna. Tuto akcičku pořádala Martina Nýčová s Maveričkem a Bentlym, kterou známe již z bíglího tábora, a moc se jí to povedlo. Dokonce i počasí zařídila suprové, bylo nádherně teplíčko a svítilo celý den sluníčko.

Térén vybrala taky velmi dobře. Trať měla asi 3 km a vedla lesíkem a naštestí po rovince. Nejdříve jsem vyběhla na trat já s páničkou a moc nám to šlo, funěly jsme o sto šest a utíkaly až jsme i někoho přeběhly. Ale po chvíli nás doběhl pánik s Ellinkou. A běželi jsme všichni čtyři spolu. No ale bylo to nějaké dlouhé, Ellie už začla pomalu stávkovat a běžet se jí nechtělo, mě taky moc ne, ale pánička na mě furt pokřikovala "makej ... makej". Tak jsem teda makala. A za chvíli už jsme byly v cíli, pořádně spocený a ufuněný.

DSC_0028

A pak jsme už jen relaxovali v cíli a koukali, jak se dobrovolně ničí ostatní. Po běhu totiž začali pánicí s bíglíky dokonce i jezdit na kole a koloběžce.

11net

Byla s námi i Hugo (Ellie máma) a Čůňa od Báry.

DSC_0217DSC_0005

DSC_01424net

A když jsme si mysleli, že už je konec, tak Martina vymyslela, že si dáme ještě štafetový běh. No já jsem byla šťastná, že se zase něco bude dít, ale Ellie odpadla, ležela a odmítala vsát. tak si páník musel pro běh půjčit Lopucha (od Janíka, a je to strejda Ruby :-)) a moc jim to šlo.

DSC_0341DSC_0336

No pak jsme si dali obídek a vyvalili jsme se na louku a čekali na výsledky :-)

8net

9net

5net3net

Ruby se furt ksiftila :-)

2net

1net

A jak jsme tedy nakonec dopadli? Já jsem s páničkou skončila na 4. místě JUPÍ. A pániček s Ellinkou taky na 4.místě. JUPÍ!

7net6net

A toto je celá naše parta, co se akcičky zúčastnila :-)

DSC_0385

Po návratu jsme ještě byli vrátit Hugo a Čůňu Báře a potkali jsme jejího Princíka, tak jsme se musely s páničkou u něj vyfotit, protože jsme z koníků prostě paf :-)

14net

13net