česky english
Naše bíglí holky

joooo

30.11. 2011, 20:12

DSC_2024

DSC_2028

Neofika v Měchenicích 27.11.2011

27.11. 2011, 21:36

Ahojky, tak dneska bylo konečně po dlouhé době sluníčko, tak jsme nemohly zůstat doma a vyrazily jsme na závody. A protože dlouho neběhala Soptík, vyrazily jsme na neofika do Měchenicich a vzaly jsme sebou i Báru a její agilitní část smečky. Já Rubynka a i Ellinka jsme měly pauzu. Včera jsem totiž absolvovaly intenzivní trénink u pana Zděňka Spolka. Byly jsme moooc šikovné a pánička byla  z nás nadšená, ale také to bylo náročné a tak jsme dneska měly volnooo. Pánička však ne a tak kromě Soptíka naskočila do závodu v S nezávodních i s moji babičkou Nessiku. Běžely krásně a rychle - super šikulky. Pak běžela Soptík, prohnala se parkurem tak, že ji pánička sotva stačila, takže nějakou chybičku vytvořily. V druhém běhu to bylo podobné, Nessiku běžela a udělala jen pár zbytečných chybiček. Soptík přímo letěla, pánička už ji vůbec nestíhala, takže chybičky byly jen z nestíhačky. Pak běžela Bára a Kuky, Hugo a Nanuček a taky běžely krásně a moc jim to šlo. Nakonec jsme byly překvapeni, že ve velké konkurenci Soptík obsadila 4.místo !!! A Hugo 3.místo a Nanuček 4.místo! Jupí. Krásná slunečná neděla to pro nás byla. Už se těšíme na jato, až zase pojedeme do Měchenic.  Tak pa pa ... Ruby :-)

Rubynka rychle pochopila, že dneska má volno a neběhá se ... ale bude opalovačka ....

aa1 aa3

... ale Soptík se těšila moc .. "Já už chci běžet!!!" ...

aa2aa4

....  trocha soustředění ....

aa5ellie

A celá naše smečka !!!

avsichni

zleva Soptík, Ruby, Ellie, Poky, Hugo, Nanuk, Dida, Nessiku a Kuky :-)

aDSC_2044aDSC_2032

Soptík 4.místo !!!

aDSC_2037aDSC

Zima je tu ...

22.11. 2011, 22:18

Tak u nás bylo minulý týden ošklivo, smog a mlha, ale aspoň se nám díky tomu naskytl první pohled na zimu na zahrádce.

IMG_1184netIMG_1192net

My už se také pěkně cpeme a připravujeme se na zimu :-))))

Dvojzkoušky ve Svojeticích 19.11.2011

22.11. 2011, 21:56

Ahojky, tak je tu sobota a my zase jedeme do Svojetic na Ranch El Paso. Tý jooo, ta pánička se nezdá, co to na nás zase vymyslela. Že by jsme jeli konečně za těmi koníčky. Ale ne, zase závody :-) Ale my jsme se s Ellinkou a Soptíkem stejně moc těšily. Závody byly tentokrát jenom krátké a skládaly se jen ze dvou zkoušek. První tentokrát bežela Ellie. Bežela krásně, jen shodila jednu tyčku a z houpačky byla díky euforii z běhu zmatená a skočila zónu, takže VD, ale postupovka 4,08 m/s - super. Nakonec z toho bylo díky velké účasti 8.místo. Pak jsem běžela já, vletěla jsem na to a prolétla tratí bez chybičky v úžasném čase a s postupovkou 4,56 m/s, která mě vynesla s přehledem na první místo z 15 !!!!! Pánička skákala nadšením. A pak nás čekala druhá zkouška - to jsme ale páničku moc nepotěšily, já i Ellinka jsme blbly. Prostě nás to už nebavilo, Ellinka čuchala u skočky a nechápala, co pánička chce a já jsem zkusila skočit páničce do náručí z áčka - ha ha - takže z toho byl dis a dis :-))). Ale my jsme prostě už chtěly na procházku, Sopťu to táké už nebavilo, tak jsme hrr běžely řádit do lesa. Ale pánička byla stejně ráda, protože mě vyhlásily a ještě jsem dostala diplom.

rubyruby1

Tak pa Ruby 

Ofika ve Svojeticích 13.11.2011

22.11. 2011, 20:41

Tak jsme po dlouhé pauze vyrazily na závody agility a to v kompletní sestavě - Ruby, Ellie, Soptík a oba pánici. Tentokrát pánička vybrala Ranch El Paso ve Svojeticích. Nejdřív jsem to s holkama vůbec nechápala, myslely jsem si, že jedeme na návštěvu za koníčkami, protože ty byly všude. Ale když jsme vešly do haly, zjistily jsme, že náš čekají agility závody. Ellinka oslavila v týdnu 18měsíční narozeniny :-) a protože je moc šikovná, pánička ji hned přihlásila na oficiální závody.

ofika3ofika17

Závody se skládaly ze dvou zkoušek a dvou běhů super G. Při první zkoušce jsem začínala já, Rubynka, a ikdyž jsem se moc snažila nějak jsme se s páničkou zamotaly a diskly se - škoda. A pak šla Ellinka - sice na začátku běhu šlápla na segment dálky, ale pak už celý běh vystřihla bez chybičky jako velkej profík. Pánička byla nadšená a nakonec úplně v šoku, když zjistila, že Ellinka vyhrála i celou zkoušku, takže 1.místo a první zkouška na výbornou JUPÍÍÍ.

ofika15ofika16

Když byla chvilka skákala i Soptík - musí přeci také trénovat :-)         a takhle trénovala paníčka    "na sucho"

ofika14ofika2

V druhé jumpingové zkoušce už jsem se ukázala i já. Nebyla tak težká, takže jsem zamakala, prolétla slalolem a čistým rychlým během jsem vyhrála zase já. Ale Ellinka byla taky moc šikovná, s jednou chybičkou ve slalomu sice obsadila až čtvrté místo, ale nakonec vyhrála celé součty dvojzkoušek MA1 !!!! Což je teda mega úspěch :-)))) Gratulujeme Ellinko :-)))

ellie2ellie

Pak jsme všichni vyrazili na procházku do nedalekého lesa a protože Soptík byla odpočinutá pěkně nás rozběhala a pěkně jsme pořádily v listí. Takže když jsme se vrátili čekaly nás další dva běhy Super G. Ty však byly moooc těžké, takže jsme se vždy někde diskly a nedoběhly. Ale i pánička byla unavená a prý nevěděla co s tím. Ale to nám nevadilo, my jsme stejně byly natěšené na vyhlášení a na to až si Ellinka převezme svůj první pohárek za agility.

ofikaellie

Jo a ještě pár foteček z úžasné procházky ....

ofika11

ofika10

ofika9

ofikaofika8

Svatba

15.11. 2011, 21:35

Ahojky, 11.11.2011 jsme byli pozvání na svatbu Ivety a Radka. :-) Nejdříve nám teda všichni ujeli ... prý do Prahy na obřad a do Roudnice nad Labem na slavnostní oběd ... Pánička říkala, že to byl obřad moc krásný a na obídku, že se pořádně nadlábli ...

layla_139layla_156

layla_184layla_091

.. a když se konečně vrátili ... vyfotily jsme se konečně všechny s nevěstou ...

layla_297

... nejlepší bylo řádění na zahradě ...

layla_534layla_539

layla_569layla_553

... pak jsme pokukovaly u stolu a čekaly, co spadne .... a večer už jsme byly taaak unavený, že jsme usínaly, kde se dalo ...

layla_433layla_282

layla_017svatba

Ellinka nakonec usla na židli ...               a Layla padla na gauči ....

layla_074layla_339

... prostě náročná oslava ...

Elliesvatbasvatba2

MVP Praha 5.11.2011

5.11. 2011, 21:36

Tak nás pánička "ostříhala", učesala a vyrazili jsme na poslední výstavu psů sezóny. Tentokrát jsme to měly hned za humny, v Letňanech. Přidaly jsme se jako vždy k Báře, Janě, Helče, Janě a dalším bíglošům, takže tam bylo fajn. Ale jinak se nám ty haly moc nelíbily, bylo v nich moc lidí a pejsků. Výstavy venku na trávě jsou prostě lepší.

První šla na řadu Ellinka, ale panu rozhodčímu se moc nelíbila, vadil mu nejvíce její nevyvážený pohyb. Njn VD4 :-(

mvp4mvp5

Pak jsem šla na řadu já, Rubynka, ale ve třídě otevřené nás bylo 10!! Takže pánička byla předem zklamaná, že to prý nevyjde. Ale panu rozhodčímu jsem se líbila, ikdyž jsem chvílemi cukala a bála se jeho vrzající židle. Pan rozhodčí postupně vybral 4 nejlepší a nás postavil na první místo, prý jasně a řešil zbylé fenky. My jsme z toho byly s páničkou úplně paf, takže jsme čekaly až nám nakonec opravdu řekl, že jsme první  - V1, CAC !!!!!!!  JUPÍÍÍÍÍ

mvp2

ruby

mvpmvp3

A protože jsme měly radost a nechtělo se nám domů, obešly jsme ještě pár stánků a Ellinka se Soptíkem ještě chvíli trénovaly s Bárou postojky. Tak mrkněte, jak jsou perfektní :-).

Ellie18měs2netellie18měsnet

Soptík16měs2netSoptík16měsnet