česky english
Naše bíglí holky

Novinky 2020               News 2020

27.12.2020  eFka slaví 1. narozeniny

Všechno nejlepší našim odchovánkům z vrhu F. Přejeme hlavně stále hodné a obětavé páničky a také to zdraví. 

1.12.2020   Soptí :-(

Dnes nás navždy opustila naše milovaná bíglice Soptí - Hermioné of Volcano Cotopaxi. Od září jsme bojovaly s nepříznivou diagnózou meningonecefalitis imunitně podmíněnou, přičina nejasná. Genetický vliv vyloučen. Ze začátku to vypadalo nadějně, bohužel na konci října přišlo zhoršení a pak následovali další a další vlny zlepšení a zhoršení. I když jsme do poslední chvíle věřili, že to zvládneme a Soptí tu s námi ještě bude, nemoc byla silnější. 

Nikdy nezapomeneme, ten malý pošuk s velkým srdcem a osobností, bude navždy v našich srdcích. Díky za těch 10 let, které jsme mohli být po tvém boku, Soptí.

Podzim v plné barvě

11.10.2020 MR bíglů v agility  Studenec u Trutnova

Vyrazily jsme v oslabené sestavě (Soptí se doma zotavuje po nemoci) bez očekávání, jen s chutí si užít závody v této "divné době". A to se nám splnilo, milá společnost, bíglíci na parkuru a příjemná atmosféra nás provázela celý den. A nakonec přišla i ta třešnička na dortu.

Bibi "motorová myš" byla opět na parkuru tak rychlá a nadšená, že jsme se v každém běhu diskly na jiné díře tunelu :-/. Je mě jasné, že to byla moje chyba :-( protože s ní prostě nevím, kde jsem já, kde je ona a prostě bez tréninku se tohle zvířátko uřídit na těžším parkuru nedá :-)
Ruby - v 11 letech poprvé ve veteránech a po roce viděla překážky - poznat nebylo ani jedno, v prvním běhu vystřelila jak raketa a dala rychlá čistý běh, o první místo ji připravili nakonec jen desetinky. V druhém běhu sice dis, ale parkur opět zaběhla jako správný agilitní profík a s druhým veteránem předvedli nádhernou ukázku agilitního umění. Nakonec jsme v součtu získaly i 1. vícemistra veteránů. Krásná oslava jejího jubilejního desátého startu na MR.
Ellie - v deseti letech si zaběhla všechny běhy hezky poctivě, s jediným zaváháním na jedné laťce, sice už pomaleji, ale stále s chutí a nadšením a tak nakonec z toho byly dvě třetí místa a celkově druhé takže též 1. vícemistr ... jupí.

9.10.2020 Agility zkoušky Buštěhrad

Bibi poprvé startovala v kategorii MA2 a proletěla ji doslava jak motorová myš a v obou zkoušách se diskla. :-) Ale závod si užila s nadšením a o to přeci jde.

24.9.2020 Ruby má narozeniny

Rubynka dnes slaví 11té narozeniny. Čas se bohužel nedá zastavit. Zatím je však fit a v kondici, jen občas ji zlobí dříve zlomený prstík na noze, takže agility bude běhat už jen jako veterán. Ale jinak se do důchodu nechystá. :-) 

18.9.2020  Agility zkoušky Štěrboholy

Vyrazily jsme na zkoušky v sestavě - já, Esterka, Bibi a Ellie. Ellie si krásně zaběhla dva parkury MA3, ale vždy před koncem jsme se diskly :-/ a Bibi si dala jednu zkoušku MA1 taky s dis až skoro před cílem a druhou zkoušku dotáhla vítězně dokonce a nejen splnila podmínky pro přestup do kategorie MA2, ale obsadila i zasloužené první místo v MA1. 

11.9.2020  Agility zkoušky Buštěhrad

Vyrazila jsem jen já a Bibi a skoro po roce jsme zkusily zkoušky agility. A zadařilo se nám. Oba běhy jsme dokončily na druhém místě a máme i jednu splněnou čistou zkoušku. Takže jupí. 

*Bibi* Be Beautiful Rubyel´s  - zkouška MA1 - 2x 2. místo a výborná

"Bohužel se nám sem vloudil nějaký šotek a zmizely fotky, zatím není stále čas ani síla, je náhrávat znovu :-( "

Červenec a  srpen 2020

Léto uteklo ani nevíme jak, psi si užívají pravidelné vycházky pole, louky, lesy. My si užili dovolenou u moře, ony u Báry na "statku" v bíglí smečce. A uvidíme, zda zvládneme nějaké závody či výstavy na podzim. Co tám tento rok ještě přinese. 

Květen 2020

https://rubyels.cz/soubory/Jen%20tak%20NOV%C3%89/aIMG_4325.jpghttps://rubyels.cz/soubory/Jen%20tak%20NOV%C3%89/aIMG_4235.jpg

Kdesi u Sázavy                                           Praha

https://rubyels.cz/soubory/Jen%20tak%20NOV%C3%89/aIMG_4216.jpghttps://rubyels.cz/soubory/Jen%20tak%20NOV%C3%89/aIMG_4284.jpg

Malá pomocnice

Duben 2020                                                              

Vzhledem k aktuální celosvětové situaci i my "sedíme" doma a užíváme si dětí, psíků a maximální pohody. Takže reporty ze závodů či výstav v nejbližších dnech ani měsících nebudou. Tak zkusíme přidat aspoň fotečky štěníků F vrhu či našich "neakčních" holek. 

April 2020

Given the global situation we stay at home. We enjoy being at home, walking, sleeping. We are preparing new photos of puppies and our dogs.

https://rubyels.cz/soubory/Jen%20tak%20NOV%C3%89/aIMG_3531.jpghttps://rubyels.cz/soubory/Jen%20tak%20NOV%C3%89/aIMG_3878.jpghttps://rubyels.cz/soubory/Jen%20tak%20NOV%C3%89/aIMG_3668.jpg

Březen 2020    Štěňátka               

Štěnátka jsou již v nových domovech, ale doma je stejně veselo a hlučno. A už se těšíme na fota a zprávy z nových domovů. 

March 2020   Puppies

All puppies are in new homes but at home it is still cheerful and noisy. We are looking forward to news from puppies.

21.2.2020    Štěňátka               Puppies 

Štěňátka se rozjíždí do nových domovů. Ve středu odjel Eda, dnes odjela Rozárka. Doma čeká na nové páničky už jen Amigo. 

Únor 2020    Štěňátka               Puppies 

Vše se doma točí kolem štěňátek. Běháme, fotíme, hrajeme si s nimi. Ještě, že máme doma hlavní pečovatelku, Markétku.

https://rubyels.cz/soubory/Efka/aaIMG_0684_zmeneno.jpghttps://rubyels.cz/soubory/Efka/aIMG_0997.jpghttps://rubyels.cz/soubory/Efka/aIMG_105a4.jpghttps://rubyels.cz/soubory/Efka/aaIMG_1034.jpg

5.2.2020      Štěňátka               Puppies

Fotíme, běháme, točíme videa, uklízíme loužičky, připravujeme mňamky. Se štěňátky se nezastavíme. Podívejte se do galerií na nová fota a videa.

New photos and videos in gallery.

https://rubyels.cz/soubory/Efka/aaIMG_9926.jpghttps://rubyels.cz/soubory/Efka/aaIMG_9946.jpghttps://rubyels.cz/soubory/Efka/aaIMG_9892.jpg

27.1.2020    Štěňátka               Puppies

Štěňátka jsou dnes měsíc na světě, ale společné foto nemají, už jsou tak rychlý, že zachytit je na fotografii je téměř nemožné. Tak aspoň přibylo pár videí do galerie.

Puppies are one mounth old and they have new videos on our website.

Leden 2020   Štěňátka               Puppies

Vše se točí kolem štěňátek. Ty už baští sami, chodí, řádí, rostou jim zuby a je prostě doma veselo. Naše holky jsou ze štěňátek nadšené.

Our main program is puppies. Puppies are everywhere. Puppies are growing, playing, eating and sleeping. Our girls are excited about the presence of puppies at home.

https://rubyels.cz/soubory/Efka/DSC_5882.jpghttps://rubyels.cz/soubory/Efka/DSC_5985.jpg

1.1.2020  PF 2020

Přejeme Všem krásný nový rok 2020, hodně zdraví, štěstí a plno chlupů kolem sebe. 

https://rubyels.cz/soubory/Efka/pf_2020_stene.jpg