česky english
Naše bíglí holky

Novinky 2022               News 2022

PF 2023

Vánoce a konečně zima

Veteránky na sněhu

16.2.2012. Agility zkoušky Buštěhrad

Bibi - MA2 1. místo a splněná zkouška jupí

2.12.2022. Mezinárodní výstava psů - Rakousko Wells

Elza (Elisa Elsa from the Singing Forest) - třída otevřená  - výborná 1, CACA

Listopad 2022

A máme tu první sníh ... 

23.10.2022 Barvářské zkoušky honičů

A je to tu. Konečně neděle a lovecké zkoušky. Poprvé jdeme s Elzou na zkoušky či jiný závod. Jsme nervózní, venku mlha, ale celkem teplo a i paprsky sluníčka vidíme. Na stopu jdeme jako třetí, po dvou hodinách čekání. Elza po hrabání žaludů a hlíny, přepne do pracovního módu a stopu krásně vypracuje a zaslouží si velkou pochvalu od rozhodčích, na konci stopy najde prasátko, chvíli ho hlídá, ale pak nevydrží a na moje mrknutí, běží ke mě zajímavý nález s radostí oznámit a musím se s ní jít divočáka prohlédnout. Jsme nabádáni k dalšímu tréninku a pracovat s ní jako s oznamovačem na stopě. Tak uvidíme, jestli v budoucnu budeme v této práci na stopě pokračovat. Dispozice k tomu určitě má. Získaly jsme z obou disciplín 4, 4. Vodění zvládá Elza též ukázkově a opět za maximální počet 4. Dáváme si pauzu a pak nás čeká odložení při střelbě. Já jsem stále nervózní, Elza vypadá v pohodě, hlavně se jí nesmím schovat, v odložení na mě očkem pokukuje a je uspokojena, že stojím ani se nehnu a proto též sedí jak přibitá. Střelba ji nevadí a tak po deseti minutách máme splněno, opět za 4. A konečně se mě uleví, jupí, máme to! A dokonce v I.ceně s 176 body, což je maximum v případě plnění úkolů "na řemeni". Elza ukázala vše, co jsme se v tréninku poctivě učily, z toho mám největší radost. Jdeme slavit, fotit a pokecat s kamarády. Elza získání zkoušky BZH plní i chovné podmínky Beagle clubu. JUPÍ.

Podzim 2022

Podzim je tu a s ním i příprava na lovecké zkoušky a  procházky za děště a mlhy.

14.10.2022 Pohodové dvojzkoušky agility Buštěhrad

Tak po dlouhé pauze jsme vyrazily s Bibi na dvojzkoušky agility k nám do haly v Buštěhradu. Již tradičně v pátek večer. První zkoušku jsme zazdily hned na slalomu, ale jinak rychlý běh. V druhé zkoušce jsme již nezaváhaly a proběhly trať rychle a čistě. Jupí. A nakonec z toho bylo druhé místo a ještě splněná zkouška MA2.

17.9.2022 Mezinárodní výstava psů Klatovy

Ráno jsme ještě viděly u Prahy sluníčko, ale každým kilometrem blíže Klatov se počasí zhoršovalo a předpověď tentokrát nelhala a opravdu od příjezdu na výstavu pršelo a pršelo. Markétka i psí holky v pláštěnkách to zvládaly statečně. Přísná a důkladná paní rozhodčí z Polska ....  ukrytá pod stanem posuzovala jednoho psa za druhým a déšť trval bez ustání. Elza se tvářila celkem potěšeně, déšt ji nevadil a spíše v běhu radostně poskakovala. I přes sympatický projev však nezískala od paní rozhodčí titul CAC, pouze výborná s umístěním na prvním místě. Poprvé ve veteránech se představila Bibi. Vzpomněla si, jak se má předvést a též radostně proběhla kruh a získala výborná 1 a první krok k veterán šampionovi je hotový. Po posouzení jsme ihned vše sbalily a ujížděli před děštěm do tepla a sucha domova.

Elza (Elisa Elsa from the Singing Forest) - mezitřída - výborná 1

Bibi (Be Beautiful Rubyel's) - třída veteránů - výborná 1

3.9.2022   Dogtrekkingové hrátky Českým rájem

Tento dogtrek se snažíme každý rok zvládnout, nejen proto, že ho pořádá naše kamarádka Martina, ale Český ráj a okolí Turnova je prostě naše srdcovka. Šli jsme opět na pohodu, žádný běh. S Markétkou a ostatními dětmi to ani nešlo. A zároveň s námi vyrazila i veteránka Ellie. Takže sestava Ellie, Bibi a Elza zdolaly s námi cca 13km okruh skalami, na kterém jsme se hlavně kochali a svačili.  A už se těšíme na příští rok. Konečně uděláme i speciál pro bíglíky.

27.8.2022  Krajská výstava psů Džbán - Praha Horní Počernice

Markétka s Ellie opět zabojovaly a získali výborná 1 ve třídě veteránů a v závěrečných soutěžích se též neztratily a jako tým byly k nepřehlédnutí, i když z toho bedna tentokrát nebyla.

Já s Elzou jsme v mezitřídě vyběhaly ocenění výborná 1, vítěz třídy a krajský vítěz a v závěrečných soutěžích nakonec i druhé místo ve skupině VI. FCI - Jupí, konečně krásný úspěch pro Elzu.  

 

Ginger odjela do nového domova

Po dlouhém rozhodování a zvažování všech pro a proti života s pětičlennou smečkou, jsme se nakonec rozhodli, že Ginger pojede dělat radost do nové rodiny, která toužila po bíglí holčičce po Bibi. Tak se měj krásně holčičko naše a přines novým páničkům jen radost. 

Dovolená

Krkonoše, pramen Labe, ale hlavně každodenní vycházky po našich loukách a lesích s Kirou.

Štěňátka už jsou v nových domovech

Štěnda už opustili rodné hnízdo, kromě Ginger. A tak vyrážíme na procházky v pěti. Je to teda chvílemi náročný ohlídat těch pět ocásků, kam mizí. Ale zase na volno po lese, je to prostě nejlepší.

A nejoblíbenější místo na kleci.

Štěňátka už mají sbalené batůžky

Dva měsíce utekli jako voda a štěňátka už si balí batůžky. Ginger zatím zůstává doma.

Štěňátka absolvovali další focení postojů a portrétů a mají plné galerie fotografií. Tak se můžete pokochat.

Krajská výstava psů Martiněves

Markétka a Ellie (Fab Fleece z Vrbové Lhoty) se předvedly ve třídě veteránů a vyběhaly si Výborná 1, vítěz třídy a následně v závěrečných soutěžích v bohaté konkurenci vyhrály i třetí místo v soutěži nejlepší veterán fena. Jupí. Gratulujeme. 

Zuzka a Elza (Elisa Elsa from the Singing Forest) jsme se předvedly ve třídě mladých (rozhodčí Lenka Fairaislová) a získala ocenění Výborná 1, Vítěz třídy mladých.

16. 7. 2022 Národní výstava psů Mladá Boleslav

Elza (Elisa Elsa from the Singing Forest) se předvedla ve třídě mladých (rozhodčí Božena Ovesná) a získala ocenění Výborná.

Červenec 2022

Zbytek smečky se rozhodně nenudí, sice ubylo tréninků agility, za to přibylo více procházek a Elza zase chodí pravidelně běhat. 

Štěňátka Géčka 

Štěňátka se mají dobře, krásně prospívají, řádí na zahradě, hrabou díry, okusují vše, co roste, vše co visí. A začínají štěkat a rvačky jsou stále drsnější.

Více foto na jejich stránce - v galerii

2.7.2022 Národní výstava psů Klatovy

Elza (Elisa Elsa from the Singing Forest) se předvedla ve třídě mladých (rozhodčí Tadeáš Mašlanka) a získala Výborná 4 a krásný posudek.  

Štěňátka už řádí venku

10.6.2022  R.I.P. Gladioli Charm Rubyel's

Nejhorší den v životě chovatele, když neumíte pomoci svému štěňátku. Bohužel nás opustil nejmenší kluk. Nejdříve jsme bojovali s nižším přirůstkem a tak jsme ho dokrmovali mlékem, následně se jeho stav hodně zhoršil a bohužel jeho malé tělíčko to nezvládlo. Následně se zhoršila i holčička a musela být hospitalizována. Okamžitě padlo podezření na bakteriákní infekci, zahájili jsme antibiotickou léčbu všech štěňátek i maminky Bibi. Holčička už je doma a vypadá to, že to nejhorší máme za sebou. Bohužel smutek ze ztráty štěňátka zůstává a spousty otázek Proč ... ?

Štěňata Géčka už mají jména

Jako vždy vymyslet jména nebylo vůbec jednoduché, ale tentokrát padl výběr na rostliny, stromy, ovoce, protože když se štěňátka narodila, vše krásně kvetlo a vonělo a příroda kolem nás úplně volala o pozornost a tak jsem na ní nezapomněla. Kluci jsou: Gladioli Charm (kouzlo mečíků) - pro naše nejmenšího, ale s kouzelným pohledem. Gum Tree je pro nás jasná volba a dostal toto jméno druhý kluk, který je silný jako strom a přitom takový gumídek. Ginkgo Mood pro třetího kluka, který má určitě za ušima a ukáže novým majitelům, jak dokáže být bígl chytrý a vynálezavý. Holčička první, velký cvalík a vždy první u cecíku, dostala jméno Ginger Might (moc zázvoru), protože je silná a výrazná a možná někdy až moc, jako se zázvorem. A pro druhou holčičku jsme vybrali jméno Guava Spice, kvajáva je ovoce, které jsem nikdy nezkusila, takže se těším, až ho někdy zkusím, jak mě překvapí svojí chutí, stejně jako se těším, jak překvapí holčička nové majitele či nás, až povyroste a jak okoření budoucí život svých páníčků, ale určitě bude sladká ...  

4.6.2022 Klubová výstava bíglů - Petrovice u Třebíče

Elisa Elsa from the Singing Forest - třída mladých - velmi dobrá

Štěňata Géčka už mají 10 dní

Štěňata Géčka

Štěníci nám krásně baští a rostou. Zatím je to jen pískání, mlaskání a spinkání. Bibi začíná čím dál víc od nich utíkat a stále si hlídá misku a škemrá o další přídavek. A když neřeší jídlo, tak na zahradě hrabe. Očividně ji pudy říkají, že si je má přestěhovat ven. Géčka mají už i svoji stránku, kde budete moci o nich najít více informací a fotek. Podívejte se zde.

Štěňata Géčka mají své první fotografie

25. května 2022  Céčka slaví 7. narozeniny

Přejeme vše nejlepší našim odchovánkům z vrhu C k 7. narozeninám a hlavně to zdravíčko.

Štěňata Géčka

Bohužel nás opustila nejmenší holčička, a zbyla nám jen pětka štěňátek. 

Géčka jsou na světě

V noci z 21. na 22. května se narodili Bibi štěníci. Nakonec jich bylo v bříšku schovaných šest. A to 3 kluci a 3 holčičky. Všichni se mají k jídlu a daří se jim dobře. Bibi zvládla porod ukázkově. 

21. května 2022  Mezinárodní výstava psů Litoměřice

Elza (Elisa Elsa from the Singing Forest) - třída mladých (rozhodčí Svatava Beránková) - Výborná

Elzinka vyrazila na první velkou výstavu do třídy mladých v konkurenci sedmi fen se vystavovala pěkně, ale nelíbilo se jí předvedení na stole. Tak aspoň víme, co trénovat na příště. 

Bibi březost - už se těšíme na štěňátka

60. den březosti a stále nic                             58. den březosti

55. den březosti

15. května 2022  Krajská výstava Karlovy Vary

Elza (Elisa Elsa from the Singing Forest) se předvedla ve třídě mladých (rozhodčí Dolejšová Olga) a získala Výborná 1, vítez třídy mladých. 

Ellie (Fab Fleece z Vrbové Lhoty) s Markétkou získala ve třídě veteránů Výborná 1, vítěz třídy (rozhodčí Olga Dolejšová).

Neděle byla velmi teplá, sluníčko pálilo a tak jsem se rozhodli, že raději se smečkou a dětmi pojedeme domů a nebudeme čekat nan závěrečné soutěže a nebudeme tak bojovat o další úspěchy.

14. května  Agility závody Marijánské lázně

Celá smečka jsme vyrazili na závody Agility na koupaliště Lido v Marijánských lázních. A běhala jen Markétka a Ellie. Poprvé si spolu zaběhaly na velkých závodech, daly dvě zkoušky MA1 a Jumping běh. I když pokaždé udělaly nějakou chybu a diskly se, tak běhy to byly pěkné a musíme uznat, že i pro Markétku to byly náročné se soustředit na tři běhy o více než 15 překážkách a ještě běhat třeba i hodinu po prohlídce. 

8. května  Ellie slaví 12. narozeniny

Ellinka slaví už 12. narozeniny. Místo oslavy dostala půldenní výlet a pak hodinové vyčesávání. Ale slibujeme, že bude brzo i nějaká pořádná mňamka.

Bibi - 48. den březosti

3. května Áčka a Éčka slaví narozeniny

Přejeme našim prvních odchovánkům vše nejlepší k narozeninám, hlavně hodně zdraví !! 

29. dubna Béčka slaví 8. narozeniny

Přejeme jim hlavně zdraví a energii do dalších let. Bibi si užívá oslavu s plným bříškem štěňátek a jen hlídá, kde něco spadne k snědku.

Jupííí máme potvrzenou březost

Očekávána štěňátka by se měla narodil kolem 20. května.

Otec štěňátek - Reth (Gareth Cernunnous Mawr)

Maminka - naše Bibi (Be Beautiful Rubyel´s)

 

 

Máme nakryto

Bibi se zamilovala do Retha a on do ní a tak proběhlo naprosto idylické krytí. A my teď doufáme, že tentokrát štěňátka budou. 

Be Beautiful Rubyel´s + Gareth Cernunnos Mawr

Agility zkoušky Beroun  13.3.2022

Zuzka a Bibi

Agility zkoušky Buštěhrad  11.3.2022

Markétka a Ellie

Zuzka a Bibi

Březen 2022

Cvičíme a Esterka pomáhá s přípravou čmuchacího koberečku. Venčíme a je nám zima, už chceme jaro, sluníčko, teplo.

6.3.2022 Krajská výstava psů  Lysá nad Labem

V neděli jsme vyrazily na výstavu do Lysé nad Labem. Elza a Kira se poprvé představily ve třídě mladých, potrénovaly postoje, chůzi a celkové předvedení a hodně početně nabité výstavě se krásně socializovaly.

Elza (Elisa Elsa from the Singing Forest) - třída mladých - výborná 1, vítěz třídy mladých, nejlepší junior skupiny VI. v závěrečných soutěžích.

Ellie (Fab Fleece z Vrbové Lhoty) - třída veteránů - výborná 2 a opět krásné předvedení se svojí handlerkou Markétkou.

A nakonec se předvedla i naše Kira mezi chodskými psi.

Kira (Akkira Saggio Nero) - třída mladých - výborná 1, vítěz třídy mladých.

Zima 2022

29.1.2022 Klubová výstava bíglů   Praha Horní Počernice

Elza (Elisa Elsa from the Singing Forest) - třída dorostu - velmi nadějná 4.

Ellie (Fab Fleece z Vrbové Lhoty) - třída veteránů - výborná 2 a opět krásné předvedení se svojí handlerkou Markétkou.

A na závěr si Markétka znovu vzala Ellie do soutěže Dítě a pes a vybojovaly spolu krásný pohár.