česky english
Naše bíglí holky

 

ELLIE

Fab Fleece z Vrbové Lhoty

 

Narozena: 08.05.2010 Rodokmen: zde
Chovatel: Ing. Jan Budka  
Chovná fena Šampionáty: zde
tricolor     39 cm  
   

Výstavní úspěchy:

 

ČESKÝ GRAND ŠAMPION
ČESKÝ ŠAMPION 
SLOVENSKÝ ŠAMPION
KLUBOVÝ ŠAMPION
ČESKÝ VETERÁN ŠAMPION
čekatel Mezinárodního šampiona krásy
čekatel Polského šampiona
 
 
2x BOS
3x BOV
CACIB
res. CACIB
2x Národní vítěz ČR
Národní vítěz PL
2x CAC ČMKU
5x CAC ČR
3x CAC SK
CAJC ČR
1x CWC
5x res. CAC ČR
3x res. CAC SK
42x V
 
2x Krajský vítěz
2x VT
2x VTM
2.BIS mladá fena
3x VN
4.BIS dorost
BIS štěně

Zkoušky: 

 

AKTIVNÍ ŠAMPION Beagle Clubu ČR

čekatel Mezinárodního pracovního šampiona
čekatel Českého pracovního šampiona
 
Lovecké zkoušky:
Barvářské zkoušky honičů
BZH II. cena 170 bodů
BZH I.cena, Klubový vítěz BZH,
CACT, CACIT, 244 bodů !!!
Sportovní kynologie:
ZOP

Agility: 

zkoušky MA1  6x V
zkoušky MA2  12x V
zkoušky MA3   hodně V
 

Zdravotní testy:

 

MLS  N/N

deficit faktoru VII   N/P

Něco o Ellince:

Ellinka je též odchovánek Báry Budkové. Už dlouho jsme si pohrávali
s myšlenkou, že dvě bíglice jsou více než jedna a že Ruby má strašně ráda společnost ostatních pejsků, takže co si pořídit ještě jedno štěňátko. Hodně lidí nám to rozmlouvalo, že Ruby je ještě mladá a že vše neumí, ale když jsme vezli Rubynku na hlídání k Báře a viděli, jakou má radost ze štěňátek a jak si s nimi úžasně hraje, bylo rozhodnuto. Fab Fleece čili Ellie bude naše.

Ellie jsme si přivezli 4. 7. 2010 spolu s Ruby, která byla u Báry na hlídání během naší dovolené. Ellie zvládla přesun bez problémů, hned se doma zabydlela a obsadila Ruby pelíšek. Ruby na nás sice pár dní koukala, co jsme to omylem vzali sebou a proč to chodí na její gauč a nosí její hračky, ale za pár dní si taky zvykla na nového člena naší smečky a z holek se staly nerozlučné kamarádky.

Ellie ve svých třech měsících už zvládla bíglí tábor, tréninky agility i poslušnosti. Je moc šikovná a strašně aktivní. Roste z ní pěkný čertík.

Ellie už byla na své první výstavě a získala ocenění velmi nadějná 1 a vyhrála soutěž o nejhezčí štěně výstavy. Jupí! Jen tak dál ...

Ellie už bylo pět měsíců a už je skoro stejně velká jako Ruby, takže jejich společné rvačky jsou pěkně "drsné", ale aspoň se holky vyřádí. Ellie pečlivě trénuje agility a připravuje se na první závody.  

Ellie už je devět měsíců a už je pěkně velká (39 cm) a taky pěkně hezká, takže vyrážíme na výstavy. Taky se zlepšila v agilitech, takže máme za sebou i dvoje neoficiální závody a učíme se i více poslušnosti.  

Ellie oslavila svoje první narozeniny a stává se z ní správný puberťák.

Ellie v 15 měsících získala čekatelství mezinárodního šampiona CACIB a slovenského šampiona krásy CAC na MVP v Bratislavě!!!!. Konečně dospěla (dorostla) a naučila se pěkně vystavovat. Takže nám dělá ohromnou radost. V agilitech se také velmi zlepšila, po agilitním táboře běhá již soustředěně a strašně rychle. Už se těšíme, až bude moci jít na "ofika". Také se velmi ráda koupe v řece či rybníku a pro míček udělá i pár temp. S Rubynkou a nyní i se Sopťou jsou prostě super trojka.

Ellince bylo konečně 18 měsíců a mohly jsme vyrazit na první oficiální závody v agility a hned jsme si domů vezli výborně zaběhnuté zkoušky a pohárek za první místo k tomu. A než jsme se rozkoukaly, máme splněny podmínky pro přestup do MA2.

Na výstavách se nám také daří čím dál lépe, tak snad ještě nějaký titul vybojujeme. Ellinku to občas i trošku baví. A snad letos splníme
i nějakou zkoušku poslušnosti.

Ellinka získala ve svých dvou letech titul Slovenský šampion krásy a i v Čechách na výstavách je úspěšná.

Dále již podruhé absolvovala barvářské zkoušky honičů a na podruhé klubové zkoušky vyhrála a získala čekatelství mezinárodního pracovního šampiona CACIT i českého pracovního šampiona CACT, což je obrovský úspěch.

V agilitech sbírá Ellinka jeden úspěch za druhým a 4 splněné zkoušky A2 pro přestup do A3 ve dvou a půl letech jsou toho jasným důkazem.

Ellinka jako nejmladší bígl v historii získala ve 2,5 letech titul AKTIVNÍ ŠAMPION Beagle Clubu ČR!!!! A to díky jejím úžasným výkonům na loveckých zkouškách a  v agility. Takže je to opravdu výjimečně šikovná bíglí holka.

V roce 2014 odchovala Ellie 6 krásných štěňátek. A její dcera Bibi zůstala s námi doma.

A dál válí na výstavách, kde si splnila podmínky pro udělení Českého Grand Šampiona, ale i na závodech agility.

 

Ellie na výstavách

 

Ellie na závodech agility

 

Ellie na zkouškách

 

Ellie na ostatních akcích

 

Fotogalerie

 

Potomci

Béčka Rubyel´s

 

 

22.11.2023. R.I.P.  Ellie

13 let intenzívního života s tebou nejde shrnout do pár řádků … 

Dokázaly jsme spolu opravdu hodně a nakonec přes všechna ta vítězství a úspěchy na výstavách a závodech jsme zjistily, že cesta je cíl a ten společný čas na tréninku, ale i v lese a na gauči je pro nás nejlepší. A když to už vypadalo, že nemáme kam postoupit spolu dál, stala jsi se parťákem a učitelkou pro mojí dceru. S tebou Markétka absolvovala znovu tu cestu prvních zklamáních a neúspěchů, ale taky prvních vítězství a euforie, když se podaří to, na čem se v tréninku společně pracuje. To ty jsi vychovala dalšího nadějného kynologa a chovatele. Byla jsi pro nás ten pravý bígl. Bígl, s kterým budeme všechny naše další srovnávat. Byla jsi bígl, který nikdy v životě neutekl na stopu, ale zároveň ti nikdy neuteklo jídlo bez dozoru. Nikdy jsem tě neztratila z očí, nikdy jsme nebyly bez tebe a teď tu najednou nejsi. Lymfom, hrozná diagnóza, ale aspoň nám dala čas prožít intenzivně i poslední měsíce s tebou a rozloučit se. Přesto nechat tě odejít, bylo to nejtěžší rozhodnutí. Nezapomeneme.