česky english
Naše bíglí holky

RUBY

Ruby Rosse Rapa-Nui

 

 
Narozena: 24.09.2009 Rodokmen: zde
Chovatelka: Barbora Budková  
Chovná fena Šampionáty: zde
tricolor     37 cm  
   

 

Výstavní úspěchy:

 

ČESKÝ VETERÁN ŠAMPION
ČESKÝ GRANDŠAMPION
ČESKÝ ŠAMPION
SLOVENSKÝ ŠAMPION
POLSKÝ ŠAMPION
KLUBOVÝ ŠAMPION
čekatel Rakouského šampiona
 
1x res. CACIB
1x národní vítěz PL
1x Junior BOB
 
5x CAC ČR
2x CAC SK
3x CWC PL
1x CACA
 
9x res. CAC ČR
2x res. CAC SK
1x vítěz mladých PL
37x V
 
Krajský vítěz
Nejhezčí pes skupiny FCI VI.
2x VTM

Zkoušky: 

AKTIVNÍ ŠAMPION Beagle Clubu ČR

 
Lovecké zkoušky:
Barvářské zkoušky honičů
BZH I.cena, 255 bodů
res. CACT
 
Sportovní kynologie:
ZOP, ZZO

Agility: 

zkoušky MA1  7x V
zkoušky MA2  11x V
zkoušky MA3   spousta na Výborně

 

 
Účast na Mistrovství ČR v agility 2013
- v kategorii M - celkové 10.místo
(ze 62 pejsků) !!!
   

Něco o Rubynce:

Rubynku jsme si přivezli 6. února 2010 od chovatelky Báry Budkové. Hledali jsme pejska, který nám nahradí naši ztrátu a splní naše malé očekávání o domácím mazlíčkovi a agilitním nadšenci. Rubynka poměrně rychle splnila a ještě předčila všechna naše očekávání a nepřestává nás překvapovat a to jen v dobrém.  Je z ní velká agiliťáčka, mnohonásobná výstavní šampionka a pořádný mazlík, no prostě nejlepší psí kamarád.

Ruby je opravdu velmi šikovná a všestranná, ikdyž ze začátku měla flegmatické nálady a donutit ji k nějaké aktivitě bylo hodně náročné, přišli jsme na to, jak ji motivovat a dnes je to pěkná aktivka a je pro každou akci. Už od jejich 5 měsíců cvičíme agility, které jí jdou velmi dobře a vyhrála již hodně závodů.

Dále se věnujeme poslušnosti, neustále a dokola, a průběžně se připravujeme na různé zkoušky sportovní kynologie. Zvládli jsme už i lovecké zkoušky (barvářské zkoušky honičů). Aktivně a velmi úspěšně se účastníme výstav. A vzhledem k úžasné nekonfliktní a klidné povaze bychom někdy v budoucnu chtěli zvládnout i canisterapeutické zkoušky. Doufáme, že aspoň něco z našich velkých plánu zvládneme. 

Rubynka má nejraději běhání agility, má už 7 zkoušek na Výbornou v kategorii MA1 a nyní běháme již MA2 a stále čekáme na poslední splněnou zkoušku pro přestup do MA3, kam by Ruby svojí výkonností mohla hned, ale pánička ji to kazí svoji nervozitou, no.

Na výstavách získala již ocenění Český šampión, Slovenský šampion krásy, Polský šampion a splnila podmínky i pro udělení titulu Klubový šampion a dále má čekatelství na šampiona Rakouska. Výstavy ji celkem baví a úžasně se pohybuje a poslední půlrok má i svého osobního handlera – Báru, s kterou je prostě nejúžasnější.

Ruby si stále drží ve smečce dominantní postavení, ikdyž ji Ellie a Soptík pěkně zlobí. 

Rubynka oslavila již třetí narozeniny a chová se jako správná velká holka. "Vše" umí, "vše" ji baví a nic není pro ní problém. Baví ji výstavy, agility, zkoušky, řádění venku, běhání, čuchání po lese, ale i valení se na gauči. Je to prostě velká pohodářka a každá chvíle s ní je suprová. Takže jsme se rozhodli, že už není na co čekat a jakmile začne Rubynka hárat, budeme se snažit o štěňátka. Protože roly maminy zvládne určitě též na jedničku.

V roce 2013 Ruby odchovala 6 krásných štěňátek.

A i po mateřských povinnostech se s Ruby naplno věnujeme agility, kde brázdíme závody v kategorii MA3.

 

Ruby na výstavách

 

Ruby na závodech agility

 

Ruby na zkouškách

 

Ruby na ostatních akcích

 

Fotogalerie

 

Potomci

 

Áčka Rubyel´s

 

 

 

 

Štěndo