česky english
Naše bíglí holky
 

SOPTÍ

Hermioné of Volcano Cotopaxi

 

Narozena: 04.07.2010 Rodokmen: zde
Chovatelka: Ing. Jana Malíková
Chovná fena Šampionáty: zde
tricolor     34 cm  
   

 

Výstavní úspěchy:

 

ČESKÝ ŠAMPION

SLOVENSKÝ ŠAMPION

KLUBOVÝ ŠAMPION

 

2x res. CACIB

3x CAC ČR

2x CAC SK

 

6x res. CAC ČR

3x res. CAC SK

1x res. CACA

33x V

2x Krajský vítěz

Zkoušky: 

 

AKTIVNÍ ŠAMPION Beagle Clubu ČR

 

Lovecké zkoušky: 

Barvářské zkoušky honičů:

I. cena 216 bodů

I.cena 186 bodů (rok 2014) a 3.místo

 

Agility: 

 

zkoušky SA1 4x V  

zkoušky SA2 spousta na Výborně 

(z toho 5x splněno pro A3) 

zkouška SA3 1x V

Něco o Soptíkovi:

Soptinku jsme si také přivezli od Báry Budkové, ale vše bylo úplně jinak, než by se dalo očekávat. Vzhledem k častějším setkáním s Bárou a její smečkou si Ruby i Ellie celkem zvykly na přítomnost a venčení se smečkou 20 bíglů. A i já jsem zjistila, že utáhnout více bíglů než dva na jedné ruce není nepřekonatelný problém. A když jsme pilně cvičili na lovecké zkoušky, přišla Bára s nečekaným nápadem, že si mám k mým holkám vzít na trénink i Soptíka, že ony k sobě komunikační cestičku před zkouškami snad nikdy nenajdou a zkoušky neudělají. Tak jsem to zkusila, moje holky vůbec neprotestovaly ba naopak, okamžitě vzaly Sopťu do party. Za pár dní bylo rozhodnuto. Soptík prostě k nám patří, a bude s námi, protože ona chce být s námi. Nikdo neví proč, ale Soptík se prostě rozhodla sama a vybrala si. A tak od 27. 9. 2011 spinká Soptík s holkama v našem domečku. Bára je také ráda, ikdyž je Soptík stále kouskem její mazlík :-), je spokojená, že si ji u nás libí a že se bude moci věnovat na plno agility.

Soptík nakonec po měsíčním tréninku dala lovecké zkoušky bez většího zaváhání a ještě v první ceně.  Je to prostě šikovná holka.

Soptí hned od příchodu do naší smečky pilně trénuje agility a všechno ji jde skoro samo.  Také jsme vyrazily i na nějakou tu výstavu a pomalu se dereme k prvnímu úspěchu.

Soptík je strašně velký mazlík a pěkná aktivka, ale do naší smečky zapadla náramně.   

Soptí vyrazila na svoje první oficiální závody agility a hned se nám společně podařilo vybojovat 3.místo, a na dalších hned 1.místo. Je to velká šikulka. I když ještě musí hodně trénovat, jde jí to moc dobře.

A už jsme v A2!

Výstavní sezónu 2013 zahájila Soptí velmi úspěšně a získala titul Český šampion i Slovenský šampion krásy.

Následně vybojovala i Klubového šampiona krásy a ukončila tak svoji výstavní kariéru. A od té doby ji můžete vidět je na výstavních soutěžích dítě a pes, kde s Markétkou tvoří velmi roztomilý tým.

Agility však nekončíme, tam se dereme do kategorie A3.

2016 - a už jsme tam, sice nám to dalo chvíli zabrat, ale i tak v silné konkurenci SA3 se Soptí neztratí a i nějaká bedna z toho je.

Po nádherných závodech agility, čtyřech letech v kategorii SA3, luxusních bězích v rámci MR bíglů v agility v letech 2018 a 2019, se nám ani nechce s agility končit, ale bohužel ze zdravotních důvodů musíme a Soptí jde i do agilitního důchodu. 

Ale ani v důchodu se Soptí nenudí, je to prostě náš "pošuk" a stále stejná aktivka a vycházky po lese a polích jsou stejně pro bígloše v důchodu nejlepší.

 

Soptí na výstavách

 

Soptí na závodech agility

 

Soptí na zkouškách

 

Soptí na ostatních akcích

 

Fotogalerie

 

Potomci

Céčka Rubyel´s

 

 

Déčka Rubyel´s